Dyje - trasa výletu

Co Vám Dyje nabídne

Dyje je ideální řekou pro milovníky přírody, klidu a pohody. Řeka ať už v rakousku a nebo v česku teče stále ještě nedotčenou přírodou a tím nabízí plavbu plnou romantiky. Řeka Dyje byla za dob socialismu chráněna proti imperialistům železnou oponou a to až do roku 1989. Byla tak pro veřejnost nepřístupná. Tím se zatím  dochovala v nedotčeném stavu.  Neměli by jste tedy propásnout tuhle zajímavou podívanou.

Co nemůžete na Dyji čekat

- přeplněné kempy

- hluk v nočních hodinách

- opilce na vodě

-stánky s občerstvením

Plánování výletu (doporučené trasy)

Trasy  jsou orientační a je  možné objednat si pouze vybraný úsek řeky.  V případě, že si nevíte rady, obraťte se na nás, jsme schopni Vám  ze své zkušenosti vybrat plavbu tak, aby jsme ji optimalizovali na dny co chcete strávit na vodě, popřípadě Vám naplánovat i ostatní aktivity. .

  • Plavba pro rodinu na jeden den

    Začít lze  pod Znojemskou přehradou, popřípadě můžete začít přímo z Cem pu, kde jste ubytováni. Celková délka 15 km, což je asi 5 hodin  Na řece se setkáte se čtyřmi jezy. Dva jezy mají skluzavku, kde lze lodě koníčkovat. Při vyšším stavu vody je možnost je i projet. Jez u Louckého klášterea je nutno sjíždět opatrně  po pravé straně. Doporučujeme lodě přetáhnout, jelikož zde  není zde skluzavka. Jez v Tasovicích je nesjízdny. Lodě se přenáší na levé straně. Konec výletu je na levém břehu  před Krhovickým jezem.  Poznávací znamení je žlutá chata s muškáty.

     Ti co mají v plánu pokračovat v plavbě dál, sjedou Krhovický jez pomocí skluzavky a po 150 metrech je čeká tábořiště Krhovice

 

  •    Plavba na dva dny pro romantiky

    Začínáme opět ve Znojmě z Cempu viz. první den plavby. Po prubuzení ve Sparťanském tábořišti v Krhovicích Vás čeká nejkrásnější a nejzajímavější úsek naší řeky Dyje. Etapa je dlouhá 11 km a bez jezů.  V místech, kam se dostanete, můžete spatřit Volavky popelavé,  Kormorány, hnízdící Ledňáčky, Bobra evropského, Nutrii a řeku plnou ryb. K tomu se před Vámi rozvine nádherná přírodní scenérie melandrů a hlubokých údolí, kde se řeka zužuje na šířku tří metrů. Konec tohoto romantiského výletu plného rozmanité fauny a flóry končí za mostem obce Hrádek, kde je oficiální tábořiště. Celková délka trasy na dva dny je 26 km.

  •  Třídenní plavba pro náročné

     Po absolovování prvního a druhého dne začínáme v tábořišti Hrádek. Čeká Vás 11 kilometrový úsek s jedním sjízdným stupněm víceméně klidné řeky v zemědělsky úrodné oblasti. Aniž byste o tom věděli, ocitáte se na straně našich rakouských sousedů, kdy po cestě je nutno překonat atypický jez, který má název Blaustanderhof. Vaše cesta končí na levé straně u mostu u obce Hevlín. Do obce k nejblížšímu občerstvení je to cca. 855 metrů.

 

 

Fotogalerie: Dyje - trasa výletu